WÓJT GMINY STĘŻYCA OGŁASZA I PRZETARG USTNY OGRANICZONY

1. Opis nieruchomości- działka niezabudowana, nieuzbrojona, o kształcie prostokąta przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową, położona w rejonie ul. Remusa.

2. Cena wywoławcza wynosi 8100,00 zł (netto).

3. Wadium wynosi 900,00 zł

4. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego nie zabudowana nieruchomość obejmująca działkę nr 801/1 wchodzi w skład terenu oznaczonego symbolem A 015-MN-teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej(…). Wielkość terenu: minimalna dla nowych podziałów-540 m2(nie dotyczy dodzieleń w celu polepszenia zagospodarowania działki).

5. Sposób zagospodarowania zgodnie z przeznaczeniem.

6. Dział IV KW GD1R/00073133/6 nie zawiera wpisów.

7. Wpisy zawarte w dziale III KW GD1R/00073133/6 nie dotyczą działki objętej niniejszym przetargiem.

8. I przetarg ustny ograniczony odbędzie się dnia 21 lipca 2016 r. o godz. 1200 w Urzędzie Gminy Stężyca.

9. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłata wadium w wysokości i formie podanych w ogłoszeniu.

10. Wadium należy wpłacić w pieniądzu na konto Bank Spółdzielczy w Kościerzynie nr konta 62 8328 0007 2001 0008 3957 0003 do 14 lipca 2016 r. z dopiskiem „ Przetarg Stężyca, dz. nr 801/1” (dzień wpływu środków na konto Gminy).

11. Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników przetargu, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej. O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym, że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 % ceny wywoławczej z zaokrągleniem do pełnych dziesiątek złotych

12. Wpłata wadium jest równoznaczna z zapoznaniem się ze stanem przedmiotu przetargu jak i uwarunkowaniami planistycznymi i urbanistycznymi zbywanej nieruchomości.

13. Dowód wpłaty wadium należy przedłożyć komisji przetargowej w dniu przetargu.

14. Wadium wpłacone przez uczestnika, który wygra przetarg zaliczone zostanie na poczet ceny nabycia nieruchomości a w przypadku uchylenia się uczestnika od zawarcia umowy notarialnej w wyznaczonym terminie ulega przepadkowi.

15. Pozostałym uczestnikom wadium zostanie zwrócone nie później niż przed upływem 3 dni od dnia zamknięcia przetargu.

16. Cena osiągnięta w przetargu, będzie płatna do dnia zawarcia aktu notarialnego przenoszącego własność.

17. Koszt zawarcia umowy notarialnej ponosi nabywca. Termin i miejsce zawarcia umowy notarialnej kupna – sprzedaży zostanie ustalony z nabywcą po zakończeniu przetargu.

18. Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i terminie podanych w zawiadomieniu przez Wójta Gminy, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.

19. Nabywca ponosi koszty związane ze wskazaniem punktów granicznych nabywanej nieruchomości.

Wójt zastrzega sobie prawo odwołania przetargu lub jego unieważnienia w przypadku zaistnienia uzasadnionych powodów.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Stężyca, pok. nr 2 w godzinach pracy Urzędu (poniedziałek -czwartek w godz.730-1500, piątek 730-1400) lub tel. (58) 685-63-48.

Stężyca, 2016.06.13

Pliki