Święto Szkoły Podstawowej w Stężycy

10 marca bieżącego roku odbyły się w naszej szkole doroczne obchody Święta Szkoły Podstawowej im. Eugeniusza Kwiatkowskiego.
Do uroczystości przygotowały się wszystkie klasy SP. Brały one udział w zorganizowanym przez RSU konkursie wiedzy
o patronie i regionie, którego zwycięzcami okazały się klasy:
Ia i I b, IIIb i Vb.
Uczniowie wzięli także udział w spotkaniu z panami Leszkiem Bolibokiem i Rafałem Rompcą, którzy swoim wykonaniem polskich i kaszubskich szant, poderwali do zabawy całą publiczność.
Po zakończonych zmaganiach i części artystycznej wszyscy uczestniczyli również w prezentacji dotyczącej rozwoju naszej wsi i jej okolic, którą przedstawił Wójt Gminy Stężyca, pan Tomasz Brzoskowski. Prezentacja ta stała się dla młodzieży okazją do dyskusji na tematy związane z gminą Stężyca, czyli kwestie jej bliskie i niezmiernie ważkie.
Obchody zmobilizowały do poszerzenia wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim i regionie, w którym mieszkamy.