I Rejonowy Konkurs Kolęd i Piosenek Międzynarodowych pod patronatem Wójta Gminy Stężyca

I Rejonowy Konkurs Kolęd  i Piosenek Międzynarodowych pod patronatem Wójta Gminy Stężyca

Dnia 09 stycznia bieżącego roku odbył się I Rejonowy Konkurs Kolęd
i Piosenek Międzynarodowych pod patronatem Wójta Gminy Stężyca. Do zmagań przystąpiło łącznie 61 uczestników ze szkół
w Lipuszu, Dziemianach, Gołubiu, Szymbarku i Stężycy, w dwóch kategoriach wiekowych. Zebranych powitała Dyrektor Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy, Pani Lucyna Kerlin, a konkurs otworzył Wójt Gminy Stężyca Pan Tomasz Brzoskowski, jednocześnie sponsor nagród i poczęstunku. Młodzież śpiewała w trzech językach: po angielsku, kaszubsku i niemiecku. Ich umiejętności językowe
i muzykalność oceniała komisja w składzie: Antoni Wencki (wieloletni działacz i dyrygent Żeńskiej Orkiestry Begama), Piotr Szyca (dziennikarz i prezenter Radia Kaszëbe) oraz Magdalena Kowalewska (nauczycielka języka angielskiego i pracownik Centrum Językowego Bluebell). Po wysłuchaniu młodych artystów Jury przyznało następujące miejsca:
w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej:
I miejsce - Marta Stanisławska z Zespołu Szkół w Lipuszu, kolęda kaszubska „Bibi, synku Bi..."
II miejsce - grupa wokalna z Zespołu Kształcenia i Wychowania
w Dziemianach, piosenka angielska „Rudolph the Red Nosed Rendeer"
III miejsce - grupa wokalna z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy, kolęda kaszubska „Kòláda"
Wyróżnienie: Grupa wokalna z Zespołu Kształcenia i Wychowania
w Szymbarku, piosenka angielska „Merry Christmas everyone"

w kategorii gimnazjum:
I miejsce - Julia Brzoskowska z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy, kolęda kaszubska „Serce wigilijnej nocy
II miejsce - grupa wokalna z Zespołu Kształcenia i Wychowania
w Dziemianach, piosenka angielska „Rocking around the Christmas tree"
III miejsce - grupa wokalna z Zespołu Szkół w Lipuszu, piosenka angielska „Last Christmas"
Wyróżnienie: Grupa wokalna z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy, piosenka angielska „Do they know it's Christmas"

Oczekiwania na werdykt umilił występ zespołu tanecznego HOT i Zespołu Instrumentalnego Stężyca. Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody za I, II, III miejsce oraz wyróżnienie w każdej z kategorii. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe upominki. Konkurs przebiegał w miłej i życzliwej atmosferze. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkich zapraszamy do udziału w następnej edycji, już za rok.

Merry Christmas and a Happy New Year Everyone!

Organizatorzy:
Emilia Dopke (nauczyciel języka angielskiego)
Kamila Simon (nauczyciel języka niemieckiego)