NIECODZIENNY GOŚĆ W BIBLIOTECE W STĘŻYCY

W wieczorny czwartek 28 listopada zagościła w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stężycy Barbara Szczepuła - publicystka, dziennikarka ze swoim mężem Markiem Ponikowskim.
Urodziła się w Tarnopolu. Skończyła architekturę na Politechnice Gdańskiej, dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim i teologię na Wydziale Papieskim przy Seminarium Duchownym w Warszawie, od lat pisze reportaże. Wydała sześć książek: „Przystanek Politechnika", „Kod Heweliusza", „ Dziadek w Wehrmachcie", „Długa podróż poślubna", „Rajski ogród", Alina Pieńkowska - Miłość w cieniu polityki". Odnalazła nieznane, młodzieńcze wiersze Zbigniewa Herberta i opisała Muzę, dla której pisał te utwory w reportażu „Niedokończona miłość". Za książkę „Dziadek w Wehrmachcie" otrzymała wyróżnienie nagrody Głównej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Barbara Szczepuła pracuje w Dzienniku Bałtyckim i co piątek publikuje tam swoje reportaże i felietony.
Wybrała Gdańsk, bo to niezwykłe, wielokulturowe miasto o poplątanej historii, w którym mieszkają interesujący ludzie. Jest o czym pisać!
W bibliotece w Stężycy promowała swoja nową książkę o Alinie Pieńkowskiej. Uczestnicy spotkania zadawali mnóstwo pytań tych związanych z „Solidarnością" ale też pytań nurtujących społeczeństwo w dzisiejszych czasach.