Uroczyste ślubowanie oraz ceremonia pasowania pierwszoklasistów na uczniów szkoły podstawowej w Klukowej Hucie

Dnia 23 października 2013 roku uczniowie klas pierwszych Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie, pod bacznym kierunkiem wychowawców - p. Małgorzaty Stencel i Violetty Kurszewskiej, zostali uroczyście włączeni do społeczności szkolnej. Osobą prowadzącą był przedstawiciel „braci uczniowskiej" - uczeń klasy VI. Uroczystość Pasowania rozpoczęła się częścią artystyczną, podczas której „pierwszaki" recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz miały jako zadanie prawidłowo spakować tornister do szkoły. W rolę wróżki, która podarowała dzieciom czarodziejski „klucz do wiedzy", wcieliła się uczennica klasy V.
Po zdaniu egzaminu na ucznia nastąpił najważniejszy moment - uroczyste ślubowanie oraz ceremonia pasowania pierwszoklasistów na uczniów szkoły podstawowej. Ceremonii tej dokonał dyrektor szkoły - pan Grzegorz Przepiórski.
Następnie głos zabrali zaproszeni goście: Wójt Gminy Stężyca, który wręczył dzieciom czekolady, dyrektor szkoły, który wraz z panią wicedyrektor podarował klasom magnetofony. Przedstawicielka Rady Rodziców również wręczyła dzieciom przeróżne słodkości. Od swoich rodziców pierwszaki otrzymały rożki obfitości z przyborami szkolnymi i łakociami.
Po zakończeniu uroczystości wszyscy uczniowie, rodzice i zaproszeni goście udali się na poczęstunek.