Ślubowanie klas w ZKiW w Stężycy

8 października 2013r. w hali widowiskowo- sportowej ZKiW w Stężycy odbyło się ślubowanie klas.

Na uroczystość przybyło wielu znamienitych osób wśród nich Wójt Gminy Stężyca p. Tomasz Brzoskowski, proboszcz naszej parafii ks. Bogdan Lipski, sołtys sołectwa wsi Stężyca p. Halina Kulwikowska, przewodnicząca Rady Szkoły p . Joanna Adamska, przedstawiciel Rady Gminy Stężyca p. Tomasz Zielke oraz rodzice pierwszoklasistów.
Uroczystość rozpoczęła p. dyr. Lucyna Kerlin, która powitała gości oraz uczniów. Przeprowadziła mały test wśród przystępujących do ślubowania. Niektóre pytania okazały się dość trudne dla przejętych występem dzieci. Jednak zarówno umiejętności recytatorskie jak i wokalno-ruchowe pokazały, że zasługują i są gotowe na to, aby wstąpić w szeregi społeczności uczniowskiej.
Po udanych występach i ślubowaniu na sztandar szkoły zostały uroczyście pasowane na uczniów naszej szkoły.
Na koniec czekały je same niespodzianki. Zostały obdarowane prezentami od pana Wójta, od Samorządu Szkolnego oraz rogami obfitości od pani Sołtys i rodziców. Radości było co nie miara. Wychowawczynie, p. Iwona Mejer i p. Justyna Dułak wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy.
Kolejni goście zabierający głos życzyli im pogody ducha, sukcesów i wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów.