Maria Ulatowska gościła w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stężycy

Marzenia można realizować w każdym wieku. Żywy dowód na to stanowi pisarka ogromnie popularnych powieści „Sosnowe dziedzictwo" „Pensjonat Sosnówka", „Domek nad morzem', „Przypadki pani Eustarzyny" Maria Ulatowska która gościła w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stężycy
dn. 14.06.2013r.
Studiowała prawo na Uniwersytecie Warszawskim oraz bankowość na SGH. Zajmowała się prawem dewizowym. Przez kilka lat prowadziła wykłady z tej dziedziny.
Po zachłyśnięciu się „wolnością emerytalną" postanowiła zrobić coś innego niż robiła dotychczas. Usiadła przed komputerem i przelała na ekran myśli kłębiące się w głowie. Tak powstała jej pierwsza powieść, która spodobała się także wydawnictwu Pruszyński i S-ka a po wydaniu rzeszy czytelników.
Czytelnicy dowiedzieli się, że często tematów do książek dostarcza im samo życie, ich własne doświadczenia, spotkania z ciekawymi ludźmi.
Książki Marii Ulatowskiej czyta się łatwo i przyjemnie, jest to lektura zapadająca w pamięć i skłaniająca do refleksji - młodsi nauczą się marzyć i wierzyć w swoje pragnienia, a starsi przypomną sobie, że marzyć warto i trzeba.