Pełna rejestracja internetowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kartuzach

Z dniem 27 maja 2013r. wchodzi w życie Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 12 listopada 2012r. w sprawie rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy (Dz.U. z 2012r. poz.1299). W związku z tym osoby rejestrujące się we wszystkich urzędach pracy będą mogły zrobić to on-line na stronie www.praca.gov.pl oszczędzając swój czas i pieniądze, bez konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie. Ponadto chcę podkreślić, iż złożony wniosek nie wymaga certyfikowanego podpisu elektronicznego, a jedynie podpisania profilem zaufanym, który może otrzymać bezpłatnie każdy pełnoletni obywatel, rejestrując się na ePUAP.

Natomiast rejestracja tradycyjna nie wymaga już wypełniania karty rejestracyjnej. Wszelkie dane wprowadzane są bezpośrednio do bazy danych przez naszego urzędnika.

PUP w Kartuzach już od 2011r. udostępniał rejestrację on-line za pomocą aplikacji na stronie internetowej www.pup.kartuzy.pl. Ponieważ nie była to rejestracja pełna, wymagała osobistej wizyty w urzędzie. W bieżącym roku z tej możliwości skorzystało prawie 400 osób.