Przejdź do stopki

PIII Kaszubska Majówka Jazzowa

PIII Kaszubska Majówka Jazzowa

Treść

PIII Kaszubska Majówka Jazzowa odbędzie się w sobotę 25 maja 2013 roku. Tak, że formuła rodzinnego słuchania muzyki z poprzedniego roku zostanie podtrzymana.

O godzinie 16.00 Festiwal koncert rozpocznie Jan Konop Big Band.

Usłyszymy standardy muzyki jazzowej. 20 muzyków zagra z balkonu hotelowego bez nagłośnienia ale słychać ich będzie na kilka kilometrów. Orkiestra, choć młoda stażem zdobyła już mistrzowskie szlify na wielu koncertach w Polsce oraz zdobyła najwyższe nagrody na konkursach, m.in. I Miejsce na IV Konkursie " Big Band Festiwal" w Bydgoszczy w 2010 roku oraz Grad Prix na XVI „Big Band Festiwal" czerwiec 2011 w Nowym Tomyślu.

Następnie publiczność przeniesie się do Sali Koncertowej, gdzie koncert solowy zagra Oskar Stabno, młody dobrze zapowiadający się 20-letni pianista znany i ceniony szczególnie w środowiskach muzycznych Poznania skąd pochodzi. Wzorem dla jego techniki i stylistyki jest Oskar Peterson , którego twórczością zafascynowany jest od lat. Posiada niesamowitą zdolność i umiejętność improwizacji niemalże na każdy dowolny temat. Wśród znajomych i przyjaciół nazywany jest także „ADHD fortepianu". Do tej pory uczestniczył w takich przedsięwzięciach jak Festiwal Muzyki Zakazanej w Międzyrzeczu, koncert na największym fortepianie świata w Szymbarku wykonanany wespół z Leszkim Możdżerem i innymi zaproszonymi pianistami, koncert pamięci Wojciecha Skowrońskiego na dziedzińcu poznańskiej Masztalarni i wiele innych. Obecnie koncertuje solo oraz w ramach Oskar Stabno Trio.

O godz. 17.30 na scenie zaprezentuje się pianista Konstanty Wileński w repertuarze solowym oraz w duecie z kontrabasistą Tomaszem Kupcem. Konstantego Wileńskiego nie trzeba przedstawiać bowiem zna go cała Europa. Atrakcyjność dorobku muzycznego Konstantego Wileńskiego polega na symbiozie muzyki klasycznej i jazzowej ... Dziś ambicją tego muzyka jest budowanie pomostów pomiędzy jazzem a muzyką poważną. To zresztą wyróżnia go na tle większości "bardzo poważnych" kompozytorów i decyduje o jego oryginalności...

(Ruch Muzyczny z 19 marca 2000 r.)

 

O godzinie 18.30 scenę opanuje Piotr Wyleżoł Group w składzie Piotr Wyleżoł - fortepian, Michał Barański - kontrabas, Łukasz Zyta - perkusja a towarzyszyć im będą gościnnie Nelson Veras - brazylijski gitarzysta oraz Robert Majewski - jeden z najlepszych polskich trębaczy. Muzycy zaprezentują oprócz znanych standardów jazzowych również własne kompozycje. Piotr Wyleżol, lider zespołu jest jednym z najlepszych polskich pianistów. Grał z wielkimi jazzmanami tego świata m. in ze światowej sławy skrzypkiem Nigelem Kennedy.

O godz. 20.00 na szymbarskiej scenie pojawi się Międzynarodowa Gwiazda

Joscho Stephan Quartet.

Zespół tworzą: Joscho Stephan - gitara solowa, na gitarze rytmicznej - Günter Stephan, na skrzypcach - Sebastian Reimann oraz na kontrabasie - Max Schaaf.

Joscho Stephan swoją gitarową edukację rozpoczynał od nauki gry na gitarze klasycznej i, jak sam podkreśla w licznych wywiadach, to klasyczna technika jest głównym fundamentem jego dzisiejszych umiejętności. charakteryzujących się wyjątkową biegłością i precyzją gry. Obecnie Joscho Stephan reprezentuje styl określany mianem „gypsy jazz" lub „gypsy swinging guitar", którego został okrzyknięty niezrównanym mistrzem, przez co często nazywany bywa również następcą legendarnego Django Reinhardta. JOSCHO STEPHAN to niezwykły wirtuoz gitary z Niemiec. Krytycy na łamach prestiżowych pism muzycznych prześcigają się w zachwytach nad jego zniewalającą biegłością techniczną i precyzją gry. Często zwany jest także „NAJSZYBSZYM GITARZYSTĄ ŚWIATA"!
Swoją gitarową edukację rozpoczynał od nauki gry na gitarze klasycznej i, jak sam podkreśla w licznych wywiadach, to klasyczna technika jest głównym fundamentem jego dzisiejszych umiejętności. JOSCHO STEPHAN koncertuje i nagrywa: Swinging Strings, Swing News, Acoustic Live, Django Forever, Gipsy meets Jazz - to płyty, które w muzycznej biblioteczce każdego miłośnika gitary znaleźć się muszą i z pewnością na ich okładkach nie zagości kurz.

Na zakończenie koncertów festiwalowych ponownie usłyszymy Big Band, który poprowadzi Jan Konop, tym razem w sali koncertowej.

W czasie półgodzinnej przerwy potrzebnej do przearanżowania sceny oraz widowni na potrzeby Jam Session publiczność będzie mogła rozkoszować się pobytem w hotelowym browarze wraz z degustacją znakomitego Kaszebsczego Piwa. Kiedy rozpocznie się urodzinowe Jam Session Mirka Mastalerza, publiczność poczuje się jak w prawdziwym klubie jazzowym. Swą obecność na jam sesion zapowiedzieli tacy muzycy jak:

Leszek Możdżer, Artur Dutkiewicz, Sławek Jaskułke, Jerzy Małek, Jorgos Skolias, Wojtek Staroniewicz, Michał Jaros i inni.

W miejscu odbywania się wszystkich koncertów tj. CEPR w Szymbarku można smacznie zjeść oraz przenocować w eleganckich pokojach hotelowych, w hostelu oraz pobliskich pensjonatach.

Wszelkie informacje pod numerem telefonu 58 684 69 33

Bilety w cenach:

45 PLN ( ulgowy)

90 PLN (normalny)

do nabycia w kasach CEPR, na portalu www.eBilet.pl oraz w salonach EMPiK

 

Zdjęcia