Przejdź do stopki

Stężyczanki Mistrzyniami Województwa Pomorskiego w minisiatkówce

Treść

Wielkim sukcesem młodych siatkarek ze Stężycy zakończyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w minisiatkówce pod patronatem Kinder+Sport. Siatkarki „Wieżycy 2011 Stężyca" Paulina Rejter i Aleksandra Gostkowska stanęły na najwyższym podium uzyskując tytuł Mistrzyń Pomorza w kategorii „2".

Do finału wojewódzkiego również awansowały dwa inne zespoły reprezentujące Wieżycę 2011 w kategorii „2" para Klaudia Bronk i Agata Piankowska uplasowały się na wysokim 8 miejscu. Miejsce 10 w kategorii „3" wywalczył zespół w składzie Marta Cieszyńska, Wiktoria Buchowiecka i Weronika Bronk.

Złote medalistki w drodze do finału pozostawiły w polu przegranych o wiele wyżej notowane zespoły min: Gedanię Gdańsk, Jasieniak Gdańsk, MTS Kwidzyn, Morenę Miastko, Czarnych Słupsk, KaEmka Starogard Gdański i wiele innych, bowiem w całych eliminacjach wzięło udział około 100 zespołów. W meczu o pierwsze miejsce rozgromiły Zatokę Puck i uzyskały awans bezpośredni do Finału Mistrzostw Polski ! , które odbędą się pod koniec czerwca w Drzonkowie woj. Lubuskie.