90 lat OSP w Stężycy

Jubileusz 90 lecia obchodziła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Stężycy.
Uroczystości zbiegły się także dniem Świętego Floriana patrona strażaków. Wójt Gminy Stężyca przekazał nowoczesny wozu marki MAN TGM 18.340 BB z napędem 4x4, który zakupiła Gmina Stężyca. Łączna wartość samochodu wyniosła 688 tys. zł. Środki na ten cel pochodziły w kwocie 508 tys. zł z budżetu Gminy Stężyca oraz 180 tys. zł z budżetu Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach.
Jak podkreślono jednostka w Stężycy obecnie jest jedną z najsprawniejszych w powiecie i obecnie posiada najnowocześniejszy sprzęt.
Podczas uroczystości wręczono odznaczenia i podziękowania najbardziej zasłużonym.
Uhonorowani zostali:

Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa:

Dh Józef Selewski

Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa:

Ks. prałat Bogdan Lipski
Dh Franciszek Cybula
Dh Andrzej Chistowski
Dh Józef Duzowski

Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa:

Dh Tomasz Zielke
Dh Stanisław Gański
Dh Józef Gostkowski
Dh Grzegorz Zielke
Dh Grzegorz Mach

Odznaką "Strażak Wzorowy":

Dh Patryk Hinca
Dh Lucyna Cichosz
Dh Ryszard Płotka
Dh Kazimierz Szalewski
Dh Artur Piechowski
Dh Błażej Głodowski
Dh Michał Klinkosz
Dh Michał Węsierski
Dh Adrian Trun
Dh Marcin Hinca

Na uroczystości pojawiła się również delegacja z gminy partnerskiej Stężycy - niemieckiego Schlangen. Przedstawiciele zaprzyjaźnionej gminy podziękowali za zaproszenie na uroczystości. Podkreślili, iż jest to kolejny krok do porozumienia między ludźmi, między Polakami, Niemcami, Europejczykami. Podziękowali za wspaniałą gościnność.