Promocja Gminy Stężyca i Kaszub na Targach FOOD-to-GO w Gdańsku 5-6.02.2013

Targi FOOD-to-GO jak co roku wzbudziły duże zainteresowanie zarówno wśród gości targowych jak i mediów, stając się tym samym jedną z najważniejszych imprez branżowych na Pomorzu. Podczas tegorocznej edycji organizatorzy zadbali o ciekawy program towarzyszący targom.
W tym roku szczególny nacisk był na zdrową, tradycyjną żywność, w związku z tym do współpracy zaproszono m.in. Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego. Tradycyjna żywność świadczy o wyjątkowości i niepowtarzalności regionu i jest tym co wyróżnia go na tle innych. Regionalna żywność to najlepszy sposób na promowanie regionu i przybliżania go turystom, dlatego podczas Targów FOOD-to-GO był motywem przewodnim. Podczas targów Kobiety Stowarzyszenia poprowadziły również seminarium learnShops, piekły "bulewni plince", jednocześnie pokazując prezentację zdjęciową. Do udziału w Targach organizatorzy zaprosili nasze stowarzyszenie zajmujące się podtrzymywaniem tradycji m.in. poprzez promowanie regionalnej żywności i działania wspomagające rozwój społeczności lokalnych Kaszub. Już po raz drugi udział w Targach wzięło Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego. Stowarzyszenie prowadzi nie tylko szeroką działalność charytatywną na rzecz kobiet i osób niepełnosprawnych, ale angażuje się we wspieranie kultury i promowanie lokalnej tradycyjnej żywności Kaszub.