Bal karnawałowy w Kamienicy Szlacheckiej

3 lutego 2013 roku w Zespole Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej odbył się VIII Bal Karnawałowy dla seniorów z sołectwa. Imprezę jak co roku przygotowały Kaszubianki. Swoją obecnością zaszczycił nas wójt gminy Tomasz Brzoskowski, przedstawicielka ODR w Kartuzach Genowefa Lehman. Program imprezy zagwarantował gościom i uczestnikom doskonałą zabawę, gdyż składały się na niego występy Pań ze Stowarzyszenia, popisy szkolnego zespołu tanecznego Iskierki pod kierownictwem Janiny. Mejer i Marii Neubauer, loteria fantowa, liczne konkursy, przyśpiewki i żarty. Do tańca przygrywał zespół wokalno-muzyczny Delecto. Dzięki uprzejmości sponsora zadbano także o podniebienia gości. Przepyszne potrawy znajdujące się na stołach, przygotowane przez organizatorki oraz doskonała atmosfera zabawy wyrażająca się w tańcach, uśmiechach, podziękowaniach na długo pozostanie w pamięci uczestników balu.
Podczas imprezy podziękowano osobom szczególnie zasłużonym dla stowarzyszenia i nadano im tytuł honorowego członka stowarzyszenia „Kaszubianki".