Spotkania z seniorami w Stężycy

W cyklu spotkań z seniorami w Stężycy Wolontariat 50+ przygotował dwa kolejne.

Pierwsze odbyło się 18 stycznia i dostarczyło wiele ciekawych wrażeń. Uczestnicy doskonale bawili się, śpiewali, prowadzili rozmowy.
W związku z tym, że karnawał jest krótki, następne spotkanie wyznaczono na 1 lutego i połączono : tłusty czwartek, Walentynki i ostatki.

Na bal przybyli zaproszeni goście: wójt gminy Tomasz Brzoskowski, sekretarz gminy Ewa Borzestowska, przedstawicielki Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego w Wieżycy panie: Sulisława Borkowska, Joanna Kreft, Alina Leszczyńska, Monika Lorbiecka, Weronika Droszcz - zespół realizujący projekt p.n. „WUL - powrót na Wzgórza Szymbarskie" oraz zaprzyjaźnione z Wolontariatem 50+, Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej.

Zabawę urozmaicały konkursy np. Jaka to melodia - seniorzy wykazali się wspaniałą znajomością piosenek. Taniec z balonami dostarczył wiele radości tańczącym i obserwatorom a zabawa „Gorące krzesła" pokazała zwinność i spryt 60, 70, 80- latków.

Przygotowane na zajęciach WUL kotyliony wykorzystano również do wspólnej zabawy. Tradycyjnie do tańca przygrywał zespół DELOCTO w składzie: Karolina Kulaszewicz i Piotr Mejer.

Sponsorami balu byli: Wolontariat 50+, Wójt Gminy Stężyca, Alicja Domasche, Strażacy, którzy udostępniają bez opłat, salę w Remizie Strażackiej.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy na następne spotkanie.

Za wolontariat 50+
Irena Ziomkowska