Spotkanie opłatkowe seniorów z sołectw Kamienica Szlachecka, Łączyno i Borucino

Dnia 12.12.2012r odbyło się spotkanie opłatkowe seniorów z sołectw Kamienica Szlachecka, Łączyno i Borucino.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele filialnym w Kamienicy Szlacheckiej, którą odprawił ks. kanonik Bogdan Drozdowski. Następnie wszyscy udali się na spotkanie do sali „Szlachcianka" u państwa Klinkosz.

Szacownych gości przywitali Wójt Gminy Stężyca Tomasz Brzoskowski, Przewodniczący Rady Gminy Stefan Literski, ks.kanonik Bogdan Drozdowski i sołtys Teresa Sitterlee. Uroczystość uświetniły dzieci z zespołu ‘ISKIERKI" wraz z uczniami kl.IV z ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej, przedstawiły Jasełka Bożonarodzeniowe i kolędy. Dla seniorów przygotowano również obiad i kawę z słodkim poczęstunkiem. Sołtysi zainicjowali wspólne dzielenie opłatkiem, życząc wszystkim pełnych ciepła, spokoju, miłości i radości Świąt Bożego Narodzenia.

Sołtysi w/w sołectw dziękują przybyłym gościom: Wójtowi Tomaszowi Brzoskowskiemu, Zastępcy Wójta Ireneuszowi Stencel, ks.kanonikowi Bogdanowi Drozdowskiemu, sekretarzowi Ewie Borzestowskiej, radnym Edycie Klasa, Mirosławowi Formela i Stefanowi Literskiemu za uświetnienie swą obecnością tej uroczystości. Dołożyliśmy wszystkich starań, aby spotkanie to było wyjątkowe. Mamy nadzieję, że upłynęło ono w miłej atmosferze i pozostawi w pamięci seniorów radosne wspomnienie.

Już dziś zapraszamy na kolejny Dzień Seniora.

Sołtysi:
Elżbieta Kulwikowska
Adela Brzeska
Teresa Sitterlee

Dziękujemy pani Dyrektor Bernadecie Kucyk oraz nauczycielkom Janinie Mejer i Joannie Koniuszewskiej za przygotowanie dzieci, panu Antoniemu Klinkosz za udostępnienie sali, a także wszystkim paniom pracującym w kuchni i sali, piekącym ciasta oraz jedynemu niepowtarzalnemu MIKOŁAJOWI.