Wolontariat 50+ ma 5 lat

Bal sponsora zainaugurował obchody 5-lecia Wolontariat 50+ ze Stężycy. Wśród zaproszonych gości byli Wójt Gminy Tomasz Brzoskowski, z-ca wójta Jreneusz Stencel, ks. Proboszcz Bogdan Lipski, sołtys Halina Kulwikowska sponsorzy oraz zaprzyjaźnione „Kaszbianki" z Kamienicy Szlacheckiej.

Na wstępie uroczystości podziękowano osobom wspierającym działalność „Pięćdziesiątek" oraz przedstawiono multimedialną prezentację dotychczasowej działalność.
Doskonale bawiono się przy dźwiękach muzyki „Delekta".
W ramach obchodów urodzin 23 panie biorą udział w projekcie KUL finansowanym przez UE pn. „Wędrowny Uniwersytet Ludowy - powrót na Wzgórza Szymbarskie". Do tej pory odbyły się zajęcia
-z komunikacji międzyludzkiej,
-autopromocji,
-wizażu,
-kultury i historii Kaszub,
-papieroplastyki i obrzędowości bożonarodzeniowej,
-decupage.
Czeka nas jeszcze szkolenie komputerowe, będziemy szukać dodatkowych dochodów oraz odbędziemy dwie podróże studyjne.
Naszym autorskim projektem są spotkania z seniorami przy muzyce i kawie. Organizujemy wspólnie z Domem Pomocy Społecznej bufet , obsługujący uczestników „Runde Kaszebe".
Włączamy się we wszelkie przedsięwzięcia podejmowane w naszym sołectwie, i parafii i gminie np. WOŚP, Żonkil, Parafiada i inne.
Dbamy o kondycje i dobre samopoczucie, pomagamy sobie wzajemnie i innym, bo to główne zadanie wolontariatu. Nie obce nam są marsze z kijkami, aerobik, komnata solna itp.
Wolontariat 50+ liczy 23 osoby, są to panie w przedziale wiekowym 50-82 lata.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w obchody naszego małego jubileuszu i wspierają nas w codziennej działalności.

Oto nasi sponsorzy:
Wójt Tomasz Brzoskowski, Rada Sołecka, Ks. Proboszcz Bogdan Lipski, Ochotnicza Straż Pożarna, Kaszubianki, Biblioteka, Anna i Marek Zarachowie, Janina i Józef Kordowie, Alicja i Joachim Domaschke, Ubojnia „Obojan", Joanna i Dariusz Czarneccy, Halina i Wojciech Formelowie, Bogumiła i Roman Myszkowie, Alicja i Stanisław Hirszowie, Dorota i Tomasz Zielkowie, Genowefa i Kazimierz Mejerowie, Urszula i Jan Zaborowscy, Joanna i Marek Głodowscy.

Irena Ziomkowska