Uroczystość uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej w Klukowej Hucie

W czwartek 25 października o godzinie 10:00 w Zespole Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie odbyła się uroczystość uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej oraz Ich wychowawczyń: Karoliny Etmańskiej i Anny Richert. Po kilku tygodniach przygotowań, dzieci zaprezentowały przed zaproszonymi gośćmi swoje zaangażowanie i chęć stania się pracowitymi i rzetelnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. A. Majkowskiego . Uczniowie śpiewali piosenki, recytowali wiersze, odgadywali zagadki, wypowiadali się na temat: „co oznacza bycie uczniem" i oczywiście (najważniejszy element tej uroczystości) ślubowali „że będą wzorowymi uczniami". Po akcie pasowania, którego dokonał dyrektor placówki pan Grzegorz Przepiórski, uczniowie odciskiem palca pieczętowali przynależność do braci szkolnej. Na zakończenie „Pierwszaki" otrzymały od rodziców rożki obfitości pełne niespodzianek oraz mnóstwo słodkości od swoich gości: Wójta Gminy Stężyca, Dyrektora szkoły, Księdza Proboszcza Parafii Klukowa Huta i Rady Rodziców. Po apelu wszyscy udali się na słodki poczęstunek.