Promocja Gminy Stężyca w Zakopanem

Promocja  Gminy Stężyca w Zakopanem

Od 9 do 16 sierpnia w Zakopanem odbyły się Europejskie Targi Produktów Regionalnych. Na zaproszenie organizatorów w targach uczestniczyła delegacja składająca się z Radnych Gminy Stężyca oraz przedstawicieli Stowarzyszenia Kobiet Zgorzałego.
Nasi przedstawiciele jako pierwsi szli w Korowodzie Przysmaków z Krupówek na Dolną Równię Krupową.
Otwarcie imprezy dokonał wicemarszałek województwa Małopolskiego Wojciech Kozak, starosta tatrzański Andrzej Gąsiennica Makowski, burmistrz Zakopanego Janusz Majcher, dyrektor Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury Krzysztof Król-Łęgowski oraz dyrektor zakopiańskiego Sanepidu Adam Radko.
Odwiedzający targi mieli okazję zasmakować potrawy wszystkich krajów, a także wziąć udział w licznych pokazach, wystawach, konkursach.
Były też występy zespołów regionalnych oraz koncerty gwiazd.
Do Zakopanego zjechali przedstawiciele z 10 krajów .
Grupa stężycka reprezentowała gminę ,powiat kartuski oraz Region Kaszub na największej imprezie na południu Polski.
Na stoisku rozdawano ulotki, degustowano kuchnie regionalną kaszubską, można było posłuchać muzyki kaszubskiej.
Stoisko kaszubskie odwiedzało dużo turystów zagranicznych i znamienitych gości.
Wyjazd finansowany był przez Wójta Gminy Stężyca.