Niezabôtczi i Wicherki na 49 Tygodniu Kultury Beskidzkiej

49. Tydzień Kultury Beskidzkiej- tyle wiedzieliśmy wyruszając 30 lipca w okolice Żywca, do zaprzyjaźnionej z naszą gminy Koszarawa w powiecie żywieckim. Wiedzieliśmy, że dzięki gościnności tamtejszych mieszkańców będziemy mogli wystąpić na żywieckim rynku i pomieszkać w Gminnym Ośrodku Kultury w Koszarawie. Nie wiedzieliśmy, że może to być dla nas tak ogromna przygoda.
Pierwszego dnia zamieniliśmy się w prawdziwych podróżników, pokonując około 700 kilometrów. Po przyjeździe i podczas całego pobytu, czuliśmy się jak światowej sławy gwiazdy, którym każdy chciałby przychylić nieba. Niezwykła otwartość i życzliwość towarzyszyły nam na każdym kroku. Dzięki temu mogliśmy wyruszyć górskim szlakiem na górę Żar, zwiedzić pobliskie tereny, a nawet na chwilę przeistoczyć się w zdobywców nieba w centrum astrologicznym, czy podróżników z przeszłości w Muzeum Browaru w Żywcu. Widok niezwykłych krajobrazów, pamiątki, a nade wszystko wspomnienie wspólnie spędzonego czasu to skarby, które przywieźliśmy z tego regionu.
Wśród takiej obfitości nie wypada pominąć tych, dzięki którym do wyprawy mogło dojść - panom wójtom obu gmin, dyrektorkom szkół oraz wszystkim życzliwym sercom, dla których bezinteresowność wciąż stanowi ważną wartość.