Bezpłatna nauka pływania dla uczniów Gminy Stężyca

Gmina Stężyca otrzyma 25 tysięcy złotych na przeprowadzenie zajęć nauki pływania dla uczniów szkół z terenu sołectw. Dofinansowanie w takiej kwocie udało się pozyskać dzięki pozytywnemu rozpatrzeniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki wniosku o wsparcie projektu „Upowszechnianie zajęć sportowych poprzez naukę pływania dla uczniów Gminy Stężyca".
W pozalekcyjnych zajęciach na pływalni wzięły udział dzieci z klas od IV do VI szkoły podstawowej. Udział w zajęciach wyraziło 240 uczniów, którzy przez 8 tygodni szkolili swoje umiejętności na krytej pływalni.
Dotacja z ministerstwa wyniosła 25 tysięcy złotych, natomiast pozostała część zadania sfinansowana została ze środków własnych Gminy, również w kwocie 25 tys. zł. Zajęcia prowadzone były na krytej pływalni w „AQUA Centrum" Kaszubskim Centrum Sportowo - Rekreacyjnym w Kościerzynie przez wykwalifikowanych instruktorów nauki pływania
W rezultacie uczniowie wszystkich gminnych placówek mieli szanse nauczyć się pływać i doskonalić swoje umiejętności.