Rosną mury nowego ośrodka zdrowia w Stężycy

Na jesieni tego roku mieszkańcy gminy Stężyca powinni już korzystać z budynku nowego ośrodka zdrowia. Inwestycja szacowana jest na około 1,8 mln zł.
Nowy ośrodek zdrowia powstaje w centrum Stężycy obok Domu Sportowca. Ośrodek będzie miał ponad 630 metrów kwadratowych powierzchni. Znajdą się tam między innymi nowoczesne gabinety oraz apteka. W ośrodku ma się bowiem znaleźć część przeznaczona na cele rehabilitacyjne. W starym obiekcie znajdzie się środowiskowy dom pomocy społecznej dla osób starszych. Nowoczesny obiekt zapewne spełni oczekiwania mieszkańców gminy.
Gmina Stężyca otrzyma dofinansowanie na to przedsięwzięcie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Zgodnie z zapisami dotyczącymi zamówienia, nowy ośrodek zdrowia w Stężycy powinien zostać ukończony do 20 listopada br.
Kolejnym ważnym działaniem Gminy Stężyca zaplanowanym na rok 2013 będzie budowa przedszkoli.