Sukces grupy teatralnej z Szymbarku w Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych

Sukces grupy teatralnej z Szymbarku w Powiatowym Przeglądzie  Małych Form Teatralnych

Ponad 100 uczniów z gimnazjów powiatu kartuskiego wzięło udział w konkursie dla młodych aktorów, który odbył się w piątek, 30 kwietnia na scenie kartuskiego Centrum Kultury Kaszubski Dwór. "Jestem świadomy i odważnie mówię - stop przemocy!" - pod takim hasłem odbył się tegoroczny przegląd zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Kartuzach, do którego przystąpiło 14 zespołów z całego powiatu.

Podczas imprezy młodzież zaprezentowała przygotowane przez siebie przedstawienia, których tematem były konsekwencje, jakie niesie za sobą stosowanie przemocy. Komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia, ponieważ w swojej ocenie musiała uwzględnić wszystkie założone kryteria, a każda z inscenizacji była przedstawiona w bardzo oryginalny sposób. Kółko teatralne z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Szymbarku zajęło II miejsce za spektakl pt. "Druga twarz". Bardzo cieszymy się z sukcesu naszych młodych aktorów. Dzień wcześniej uczniowie uczestniczyli w Gminnym Przeglądzie Scenek Profilaktycznych w Kamienicy Szlacheckiej.