Powiatowy Przegląd Niemieckojęzycznych Scenek Teatralnych

W środę 14 marca w Zespole Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie odbył się VIII Powiatowy Przegląd Niemieckojęzycznych Scenek Teatralnych. Gościliśmy między innymi: przedstawiciela Konsulatu Generalnego RFN w Gdańsku - panią Petrę Schröder, nauczycieli i uczniów szkół biorących udział w przeglądzie. Podczas występów mieliśmy okazję podziwiać ciekawą grę aktorską, bogatą scenografię i bajeczne kostiumy.

W przeglądzie wzięło udział 6 grup - dwóch szkół podstawowych: z Szymbarka i Banina oraz czterech gimnazjów: z Klukowej Huty, Kartuz (Gimnazjum nr 1), Stężycy i Somonina. Komisja nagrodziła wszystkie przedstawienia. Ponadto przyznano 15 wyróżnień indywidualnych: za rolę pierwszoplanową, drugoplanową, za odważne posługiwanie się językiem niemieckim, ciekawy strój lub kostium, poczucie humoru i grę aktorską. Imprezie towarzyszyła przyjazna atmosfera i dobra zabawa w barwach niemieckich.

Koordynatorem przeglądu była pani Janina Konkel - nauczyciel języka niemieckiego w Klukowej Hucie. Patronat nad imprezą objęli: Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku
i Starosta Powiatu Kartuskiego.