Przedsięwzięcia inwestycyjne w Gminie Stężyca

Termomodernizacja placówek oświatowych ZKiW Szymbark i ZKiW Klukowa Huta

Gmina prowadzi prace projektowe dot. wykonania termomodernizacji dwóch placówek oświatowych na terenie gminy: Zespołu Kształcenia i Wychowania w Szymbarku oraz Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie.
Założenia projektowe obejmują wykonanie takich prac jak: wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenie ścian zewnętrznych budynków wraz ze ścianami fundamentowymi, wymiana obróbek blacharskich, modernizacja kominów itp.
Celem przeprowadzenia powyższych prac jest dostosowanie istniejących budynków oświatowych do wymaganych parametrów cieplnych.

Budowa Ośrodka Zdrowia w Stężycy

W dniu 12.XII.2011 r. został ogłoszony przetarg nieograniczony na roboty budowlane dot. Budowy Ośrodka Zdrowia w Stężycy. Po wybraniu wykonawcy wiosną 2012 roku zostaną rozpoczęte prace budowlane - powstanie nowy budynek gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej, wraz z podjazdem oraz parkingiem. Obsługa pacjentów odbywać będzie się w 6-ciu gabinetach lekarskich. Zakończenie prac przewiduje się na koniec m-ca listopad 2012 r.

Nadraduńskie Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Stężycy

Dnia 29.11.2011 r. otrzymano pozwolenia na budowę Nadraduńskiego Centrum Rekreacyjno-Budowlanego w Stężycy. Projekt obejmuje: otwartą halę sportową, strefę edukacyjną (miasteczko ruchu drogowego), strefę rekreacyjną dla dzieci, sferę sportową (tory przeszkód dla rowerzystów), polanę rekreacyjną wraz z ćwiczeniami (ścieżka zdrowia). Całość opracowania ma na celu promowanie aktywnego wypoczynku wśród mieszkańców i gości.

Pliki

centrum.jpg 5756.03 KB