Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej Szkół Wiejskich w Piłce Nożnej Halowej

W dniu 23 października 2011 roku w hali sportowo-widowiskowej w Stężycy odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej Szkół Wiejskich w Piłce Nożnej Halowej. W turnieju uczestniczyły szkoły podstawowe z: Somonina, Chmielna, Niestępowa, Sierakowic, Dzierżążna, Sulęczyna, Przodkowa i Stężycy, które zostały podzielone na dwie grupy. Do półfinałów awansowały 2 najlepsze drużyny z każdej grupy.Zarówno w meczu pomiędzy Stężycą, a Sierakowicami, jak i pomiędzy Dzierżążnem, a Niestępowem padł wynik bezbramkowy, więc o awansie do finału zdecydowały rzuty karne. W pierwszym meczu skuteczniejsi okazali się zawodnicy z Sierakowic wygrywając 2:0, natomiastw drugim uczniowie z Dzierżążna zwyciężając 2:1. W meczu o trzecie miejsce po rzutach karnych lepsi od swoich kolegów z Niestępowa okazali się młodzi piłkarze ze Stężycy wygrywając 2:1, natomiast w finale zespół z Dzierżążna również po serii rzutów karnych pokonał Sierakowice w stosunku 2 do 1. Czołowym drużynom turnieju puchary wręczył Wójt Gminy Stężyca Tomasz Brzoskowski.