Pasowanie na uczniów w Klukowej Hucie

W czwartek 20 października 2011r. w Zespole Kształcenia i Wychowania odbyła się uroczystość pasowania na uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Majkowskiego w Klukowej Hucie. Spotkanie rozpoczęła część artystyczna przygotowana przez gospodarzy imprezy, czyli „pierwszaków". Dzieci recytowały, śpiewały, odpowiadały na trudne pytania, aby wreszcie pomyślnie zdać egzamin świadczący o gotowości do ślubowania. W obecności wszystkich zgromadzonych gości, dzieci dwoma paluszkami skierowanymi w stronę sztandaru szkoły - ślubowały uczyć się pilnie i wzorowo zachowywać. Następnie pan dyrektor „wyjątkowym" ołówkiem dokonał aktu pasowania na uczennice i uczniów szkoły podstawowej. Po tej części nastąpił czas wręczania dyplomów i obdarowywania upominkami. Z prezentami i życzeniami dla uczniów przybyli rodzice, Dyrekcja szkoły , ksiądz proboszcz - Dariusz Knut oraz zastępca Wójta Gminy Stężyca - Ireneusz Stencel.

Po części oficjalnej uczniowie wraz z rodzicami zaprosili wszystkich swoich gości na kawę i słodki poczęstunek. Był wielki tort i sto lat zaśpiewane przez rodziców.