Porozumienie partnerskie Stężycy i Schlangen

8 października uroczyście podpisano Akt Partnerstwa pomiędzy gminą Stężyca a gmina niemiecką Schlangen. Dokument podpisali burmistrz Schlangen Urlich Knorr oraz wójt Stężycy Tomasz Brzoskowski.

Treść Aktu Partnerstwa:

Przedstawiciele Gminy Schlangen oraz przedstawiciele Gminy Stężyca potwierdzają podpisami pod niniejszym aktem - założenie partnerstwa wyżej wymienionych Gmin.

Tym dokumentem Gmina Schlangen i Gmina Stężyca potwierdzają ich wspólną decyzję, by jako partnerskie Gminy wkroczyć na drogę do wspólnej Europy.

Podpisując niniejszy dokument przedstawiciele Gmin wyrażają wspólną nadzieję, że to Partnerstwo pomiędzy mieszkańcami będzie prowadziło do coraz bardziej intensywnych, bezpośrednich i przyjacielskich kontaktów. Szczególny nacisk będzie położony na wspólną współpracę młodzieży oraz innych form społecznych działalności.

Dzięki tak rozumianej współpracy, wzajemny szacunek, przyjaźń i wspólne zrozumienie będą się budować, rozwijać i rozbudowywać.