Kolejny projekt dla szkół na terenie Gmina Stężyca

„Równajmy w górę-wyrównywanie szans edukacyjnych klas I-III w Gminie Stężyca" to tytuł projektu, dzięki któremu Gmina Stężyca otrzyma dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 238.950,00 zł ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.
Projekt realizowany będzie w roku szkolnym 2011/2012 w pięciu placówkach oświatowych na terenie Gminy Stężyca: w Stężycy, Szymbarku, Klukowej Hucie, Kamienicy Szlacheckiej i Gołubiu. Autorami projektu są nauczyciele nauczania początkowego z ww. szkół.
Szczegółowym celem projektu będzie stworzenie warunków, umożliwiających i wspomagających indywidualną pracę nauczyciela z uczniem, poprzez wyposażenie bazy szkół w niezbędne pomoce dydaktyczne oraz zapewnienie każdemu dziecku, objętemu wsparciem w ramach projektu oferty edukacyjno-wychowawczo-profilaktycznej, zgodnej z jego indywidualnymi potrzebami i możliwościami edukacyjnymi i rozwojowymi. W wyniku tych działań nasi młodzi mieszkańcy będą mieli łatwiejszy start w dalszej edukacji.