Inauguracja roku szkolnego 2011/2012 w Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy

Inauguracja roku szkolnego 2011/2012  w Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy

1 września 2011 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 z udziałem zaproszonych gości. Dyrektor szkoły pani Lucyna Kerlin powitała wszystkich zebranych, wymieniła zajęcia, które w tym roku szkolnym będą odbywały się po raz pierwszy.
Są to miedzy innymi: drużyna zuchowa dla klas I-III SP, język kaszubski dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum oraz nowa klasa sportowa.
Wójt Gminy Tomasz Brzoskowski złożył najlepsze życzenia uczniom, rodzicom i nauczycielom z okazji nowego roku szkolnego. Poinformował też wszystkich zebranych o trwających inwestycjach oświatowych, powstałej drużynie siatkarskiej „Wieżyca 2011 Stężyca" oraz planach założenia gminnej orkiestry dętej. Pan wójt wręczył także nagrody uczniom, którzy zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu - kampanii „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ".
Przewodnicząca Rady Rodziców pani Joanna Adamska oraz sołtys sołectwa Stężyca pani Halina Kulwikowska również przekazały życzenia na nowy rok szkolny.
Po apelu uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami w klasach.