Promocja gminy Stężycy w Bukowinie Tatrzańskiej

Potrawy regionalne, promocja pięknych terenów kaszubskich oraz regionalna kuchnia to wszystko cieszyło się sporym zainteresowaniem podczas XLV Sabałowych Bajań w Bukowinie Tatrzańskiej na specjalnie przygotowanym stoisku promującym Gminę Stężyca.
W dniach od 10 do 14 sierpnia delegacja, składająca się z przedstawicieli stowarzyszeń oraz radnych, reprezentowała naszą gminę na jednej z największych imprez na południu Polski. Na stoisku rozdawano ulotki, serwowano regionalną kuchnię oraz można było posłuchać kapeli kaszubskiej.
Dodatkowo delegacja spotkała się z wójtem Bukowiny Tatrzańskiej przekazując list intencyjny od wójta Stężycy Tomasza Brzoskowskiego.
Wójt Stanisław Łukaszczyk powiedział, że takie działania w przyszłości mogą zaowocować bliższymi kontaktami pomiędzy Bukowiną Tatrzańską a Gminą Stężyca.
Celem tego wyjazdu było promowanie naszych pięknych terenów kaszubskich oraz naszej rodzimej kultury uczestnikom oraz gościom oraz mieszkańcom południowej Polski.
Wyjazd finansowany był ze środków budżetu Gminy Stężyca.