Poradnictwo prawno-obywatelskie dla mieszkańców powiatu kartuskiego

Kaszubski Uniwersytet Ludowy wraz z partnerem - Powiatem Kartuskim oraz w nieformalnym partnerstwie z wszystkimi gminami tegoż powiatu, podjął się realizacji projektu pn. „Poradnictwo prawno-obywatelskie dla mieszkańców powiatu kartuskiego", którego celem jest wspieranie budowania świadomego społeczeństwa obywatelskiego. Projekt realizowany jest w ramach poddziałania 5.4.2 Rozwój dialogu obywatelskiego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

W ramach projektu utworzyliśmy sieć 8 Punktów Poradnictwa Prawno Obywatelskiego (dalej PPPO).

Dyżury doradców obywatelskich pełnione będą według następującego harmonogramu:

· Chmielno - w GOK - czwartki 14.00-18.00;

· Kartuzy - w Urzędzie Miejskim - poniedziałki 8.00-12.00 oraz wtorki 14.00-18.00;

· Przodkowo - w Bibliotece Publicznej - poniedziałki 14.00-18.00;

· Sierakowice - w GOK - środy 14.00-18.00;

· Somonino - w GOK - wtorki 14.00-18.00;

· Stężyca - w Bibliotece Publicznej - czwartki 12.00-16.00;

· Sulęczyno - w GOK - środy 14.00-18.00;

· Żukowo - w GOK - środy 14.00-18.00, czwartki 8.00 - 12.00.

Ponadto w każdym Punkcie raz w tygodniu w dyżurować będzie prawnik. W gminach miejskich będą to dyżury czterogodzinne w wiejskich zaś dwugodzinne.

Podczas dyżurów mieszkańcy powiatu kartuskiego mogą korzystać z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich z zakresu spraw m.in. mieszkaniowych, rodzinnych, świadczeń socjalnych, konsumenckich, ubezpieczenia społecznego, zatrudnienia i bezrobocia czy relacji z administracją publiczną.

Wszystkie porady świadczone będą w myśl zasad: poufności, bezpłatności, bezstronności, rzetelności, profesjonalizmu, niezależności, samodzielności klienta oraz dostępności usług.

Funkcjonowanie PPPO ma przyczynić się do przeciwdziałania marginalizacji tych, którzy z racji swej sytuacji społecznej i materialnej, nie mają dostępu do informacji na temat przysługujących im praw.

Mamy nadzieję, że już niebawem dyżury naszych Punktów PPO na stałe zagoszczą w Państwa świadomości i w razie potrzeby będziecie Państwo wiedzieli gdzie szukać pomocy.

Więcej informacji na stronie http://ppo.kul.org.pl/ i w załączonych materiałach.

Pliki