Dożynki Gminne 2024 w Gołubiu

Wójt Gminy Stężyca oraz Przewodniczący Rady Gminy serdecznie zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się 1 września 2024 roku przy remizie OSP w Gołubiu. To wyjątkowe święto plonów będzie doskonałą okazją do wspólnego świętowania, podziękowania za obfite zbiory oraz integracji lokalnej społeczności.

Program wydarzenia:

14:00 – Msza Święta Dożynkowa w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Gołubiu.

Po mszy nastąpi przejazd korowodu dożynkowego z kościoła pod remizę OSP w Gołubiu, gdzie odbędzie się uroczyste otwarcie Dożynek.

Ogłoszenie wyników konkursu na „Piękną Wieś Pomorską 2024”.

Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Turniej gry w Baśkę o Puchar Wójta Gminy (zapisy na turniej odbędą się w dniu dożynek od godz. 15:00 w szkole w Gołubiu).

Występy artystyczne lokalnych zespołów.

Loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami.

Liczne atrakcje dla dzieci, w tym dmuchańce i animacje.

Stoiska sołeckie i KGW z regionalnymi przysmakami.

Wieczorem zapraszamy na koncerty gwiazd Disco Polo: Vel-Evel oraz Markus P. Po koncertach odbędzie się zabawa taneczna do późnych godzin nocnych.

Nie przegap tego wyjątkowego wydarzenia! Dołącz do nas i razem świętujmy tegoroczne plony w atmosferze radości i wspólnoty.