Dotacje unijne - spotkania z mieszkańcami

Zbliża się czas, w którym dostępne będą nowe dofinansowania unijne za pośrednictwem Stowarzyszenia Turystyczne Kaszuby. Ta lokalna grupa działania, której siedziba mieści się w Kartuzach rozpocznie nabory wniosków w ramach kolejnego okresu programowania i nowej puli dostępnych środków unijnych. Do dyspozycji LGD będzie budżet w wysokości 9.074.760,93 EUR. Środki pochodzą z programów: Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023 - 2027 oraz Funduszy Europejskich dla Pomorza na lata 2021 – 2027.

O dofinansowania ubiegać się będą mogli: przedsiębiorcy, osoby fizyczne, organizacje pozarządowe, rolnicy i samorządy lokalne z obszaru powiatu kartuskiego i gminy Przywidz. Nabory wniosków zaplanowano na lata 2024 – 2027, a pierwsze konkursy ruszą najprawdopodobniej pod koniec tego roku.

Dostępne wsparcie obejmie: zakup magazynów energii, rozwój przedsiębiorczości w wybranych branżach, propagowanie dziedzictwa kulturowego Kaszub, tworzenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, rozwój usług i infrastruktury społecznej, ochronę różnorodności biologicznej, edukację ekologiczną a także rozwój zagród edukacyjnych i krótkich łańcuchów żywnościowych.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na cykl spotkań z mieszkańcami, podczas których przybliżymy możliwości otrzymania dofinansowania oraz najważniejsze zasady, które będą obowiązywać przy ubieganiu się o dotację.

Na spotkania zapraszamy:

•             poniedziałek, 9 września godz. 16.00 – Chmielno, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, ul. Gryfa pomorskiego 20

•             wtorek, 10 września godz. 16.00 – Przywidz, Gminny Ośrodek Kultury, ul. Gdańska 15

•             środa, 11 września godz.16.00 – Żukowo, Kaszubskie Centrum Sportu, ul. Książąt Pomorskich 30

•             czwartek, 12 września godz. 17.00 – Sierakowice, Gminny Ośrodek Kultury, ul. Kartuska 27

•             piątek, 13 września godz. 17.00 – Kartuzy, Urząd Miejski (sala obrad), ul. Hallera 1

Informacje na temat możliwości otrzymania dofinansowania umieszczane są na bieżąco na stronie www.kaszubylgd.pl a także udzielane są w biurze Stowarzyszenia, w Kartuzach, przy ul. Jeziornej 38.

Polecamy również śledzić profil Stowarzyszenia na Facebooku: www.facebook.com/stowarzyszenie.turystyczne.kaszuby, na którym na bieżąco informujemy o naszej działalności.