Budowa światłowodu na terenie Gminy Stężyca

Szanowni Mieszkańcy!

W minionym tygodniu w siedzibie urzędu odbyło się spotkanie w sprawie budowy światłowodu na terenie Gminy Stężyca. Projekt rozszerzony został o kolejne miejscowości.

Poniżej zamieściliśmy link, gdzie wskazano punkty adresowe, do których planowane jest doprowadzenie linii światłowodowej.

Wykonawcą odpowiedzialnym za działania związane z projektowaniem i budową sieci światłowodowej na obszarze gminy jest firma Tadeusz Myszk oraz Fiber Solutions.

Infrastruktura doprowadzana będzie do granicy działek dla budynków jednorodzinnych i do części wspólnych dla budynków wielorodzinnych. Inwestycja będzie realizowana etapowo, a planowany termin jej zakończenia to 31.03.2027r. Wybudowana sieć będzie dostępna dla wszystkich operatorów, zainteresowanych świadczeniem usług na terenie gminy.

W kwestii budowy kolejnych odcinków światłowodu właściciele nieruchomości mogą zgłaszać zapotrzebowanie na dedykowanej do tego stronie internetowej https://internet.gov.pl/ lub do poszczególnych dostawców usług telekomunikacyjnych (m.in. Orange Polska S.A., T-Mobile Polska S.A.). Kierowanie wielu zgłoszeń z terenu naszej gminy zwiększa szansę na rozbudowę sieci światłowodowej o pominięte adresy i zapewnienie możliwości dostępu do szybkiego Internetu dla większej części mieszkańców.

Punkty adresowe