X Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Stężycy

18 czerwca do Strażnicy w miejscowości Zgorzałe zjechali się przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych z całej gminy Stężyca. W gminnym zjeździe ZOSP RP uczestniczyli również zaproszeni goście: poseł na Sejm RP Stanisław Lamczyk, st. bryg. Edmund Kwidziński - powiatowy komendant PSP w Kartuzach, wójt Stężycy Tomasz Brzoskowski, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego Dariusz Męczykowski, radny sejmiku Hubert Lewna, Przewodniczący Rady Powiatu Mieczysław Woźniak, Przewodniczący Rady Gminy Stężyca Stefan Literski, zastępca wójta gminy Stężyca Ireneusz Stencel.

Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP na swoim pierwszym posiedzeniu ukonstytuował się następująco:

Prezes - Jan Cichosz

Wiceprezes - Zenon Liegmann

Wiceprezes - Zbigniew Breska

Komendant gminny - Wojciech Dułak

Sekretarz - Andrzej Trun

Skarbnik - Bogusław Las

Członek Prezydium - Zbigniew Sitterlee

Członek Prezydium - Bronisław Fierkus

Członkami zarządu zostali: Tomasz Brzoskowski, Ryszard Miąskowski, Eugeniusz Pozański, Grzegorz Cymerman, Jerzy Cyman, Florian Klinkosz, Stanisław Lica

Zarząd oddziału Gminnego Związku OSP RP w Stężycy wybrał do Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP swych przedstawicieli: Jana Cichosza oraz Wojciecha Dułaka. Delegatami na Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP wybrani zostali: Grzegorz Pladzyk, Andrzej Trun, Zbigniew Sitterlee oraz Zenon Liegmann.