Przegląd Twórczości Uczniowskiej Dzieci i Młodzieży Gminy Stężyca

Dnia 10 czerwca w hali sportowej Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie odbył się Przegląd Twórczości Uczniowskiej Dzieci i Młodzieży Gminy Stężyca. W imprezie uczestniczyło 225 uczestników ze szkół w: Klukowej Hucie, Gołubiu, Stężycy, Szymbarku i Kamienicy Szlacheckiej. Celem przeglądu jest między innymi rozwijanie zainteresowań artystycznych uczniów, inspirowanie do rozwijania i doskonalenia własnej pracy twórczej, kreatywne wypełnianie czasu, a także umożliwienie prezentacji swojej twórczości. Ponadto podczas tego rodzaju spotkań młodzież ma okazję się zintegrować, wspólnie z innymi dzielić radość płynącą z procesu tworzenia i poznać nowe rodzaje twórczości. Ten dzień oprócz wszelkiej aktywności artystycznej, wypełniony był życzliwością i potężną dawką dobrego humoru. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.