Poświęcenie i wręczenie sztandaru Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Gołubiu

W dniu 18 maja br odbyła się w Gołubiu uroczystość poświęcenia i wręczenia sztandaru Szkole Podstawowej i Gimnazjum im. Błogosławionego Jana Pawła II.
Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele w Gołubiu. Aktu poświęcenia dokonał miejscowy proboszcz ks. Kanonik Ryszard Grzeszczuk. Następnie zaproszone poczty sztandarowe i goście w asyście orkiestry Begama z Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1 w Kościerzynie przeszli do szkoły.
Podczas uroczystości w szkole rodzice przekazali sztandar na ręce Wójta Gminy Stężyca Pana Tomasza Brzoskowskiego. Wójt przekazał sztandar dyrektorowi szkoły, a ten z kolei społeczności uczniowskiej. Następnie odbył się akt ślubowania uczniów na nowo otrzymany sztandar.
Uroczystości w Gołubiu uświetnili swoją obecnością, m.in. Poseł na Sejm RP - Stanisław Lamczyk, Pomorski Wicekurator Oświaty Pani Elżbieta Wasilenko, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego Dariusz Męczykowski, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie Pani Halina Uchman, księża z terenu gminy Stężyca z Dziekanem Dekanatu Stężyckiego ks. Prałatem Bogdanem Lipskim na czele.