Gminna Biblioteka Publiczna w Stężycy gościła pisarza Tomasza Trojanowskiego
Treść
Dnia 24.05. 2011r Gminna Biblioteka Publiczna w Stężycy gościła pisarza Tomasza Trojanowskiego.
Tomasz Trojanowski, ur. 1965. Ukończył studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Na stałe współpracuje z Teatrem Polskiego Radia - jest autorem kilkudziesięciu słuchowisk dla dzieci i dorosłych.
W jednej ze szkół podstawowych od wielu lat prowadzi zajęcia z dziećmi, realizując unikalny, opracowany przez siebie program rozwijania przez Teatr. Prowadzi też zajęcia z przedszkolakami „Książki z mojej półki", na których opowiada o książkach ze swojego dzieciństwa.
Zadebiutował Kocimi Historiami (1997), które przyniosły mu Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za najlepszą książkę dziecięcą roku. Opublikował także Julkę i Koty (2003), Kocie Historie - nowe przygody (2006), Włochacza i Obcą Cywilizację, Dziobasia i Innych, Kosmiczne Komplikacje, Wielki Powrót - nominowany do tytułu Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY w kategorii tekst
i ilustracje oraz uhonorowany nagrodą BESTSELLErek 2007 przyznaną podczas Wrocławskich Promocji Dobrych Książek, Uciekinierów - nominowanych do tytułu Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY w kategorii Ilustracje. Wydana w 2010 roku książka Misja Lolka Skarpetczaka jest pierwsza w kraju książką ze
skomponowaną specjalnie do niej ścieżką dźwiękową.
Na zaproszenie Biblioteki o godz. 11°° przybyły dwie klasy pierwsze z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy ze swoimi wychowawcami Mariolą Kulikowską
i Iwoną Mejer.
Pan Tomasz wprowadził dzieci w klimat swoich napisanych książek co wykorzystał do przeprowadzenia pięknej lekcji zachęcającej do przeżycia wspaniałych emocji czytając książki.
O godz. 13°° odbyło się drugie spotkanie w Filii Bibliotecznej w Szymbarku. Tam zagościła młodzież z IV klasy Zespołu Kształcenia i Wychowania w Szymbarku wraz ze swoją opiekunką.
Pisarz z wielkim doświadczeniem pracy z dziećmi poprowadził lekcję przy muzyce nagranej do swojej książki wymuszając na młodzieży sprecyzowanie swojej wrażliwości na uczucia ludzkie, które zanikają w dobie Komputeryzacji.
Na zakończenie spotkania młodzież zakupiła książki autorstwa naszego gościa, które pisarz chętnie podpisywał.