Wyniki i przebieg IV Powiatowego Festiwalu Piosenki Kaszubskiej

Kaszëbsczé Spiéwë

To już czwarta edycja tej szczególnej uroczystości w naszej szkole, gdy wszyscy chętni naszego powiatu mogli się cieszyć pięknem kaszubskiego śpiewu. Śpiewanie po kaszubsku jest czymś szczególnym. Każdy kto staje się uczestnikiem Kaszëbsczich Spiéwów, przyczynia się do rozkwitu i rozwoju rodzimej mowy. Celem festiwalu jest przede wszystkim popularyzacja pieśni kaszubskich wśród dzieci i młodzieży, wymiana doświadczeń artystycznych, integracja środowiska.

W tym roku na naszej scenie zaprezentowało się 13 zespołów i 13 solistów z sześciu gmin. W repertuarze znalazły się utwory A, Peplińnskiego, J .Trepczyka jak i autorów współczesnych -J .Stachurskiego. T. Fopke, E. Pryczowskiego.

Konkursowe zmagania w V kategoriach oceniała profesjonalna komisja, złożona z ekspertów w dziedzinach muzyki - Józef Stachnik i języka kaszubskiego - Danuta Pioch, Janina Czerwińska.
Jury wytypowało w każdej kategorii dwóch uczestników do IX Pomorskiego Festiwalu Piosenki Kaszubskiej, kóry odbędzie się w Luzinie 29 maja 2011r.

Patronat nad tegorocznym konkursem objęło Starostwo Powiatu Kartuskiego oraz Urząd Gminy Stężyca.

Pliki

protokol.pdf 80.89 KB