V Integracyjny Dzień Sportu Samorządów Kaszub i Kociewia

Wspaniała atmosfera, sportowa rywalizacja oraz wymiana doświadczeń to wszystko towarzyszyło spotkaniu przedstawicieli sześciu samorządów z Kaszub i Kociewia. W tym roku organizatorem spotkania była gmina Stężyca, a w rywalizacji wzięły udział samorządy z Żukowa, Przodkowa, Gniewu, Pelplina, Morzeszczyna. W tym roku z ważnych przyczyn służbowych w rozgrywkach nie mógł uczestniczyć samorząd z gminy Subkowy.

Pracownicy samorządowi mierzyli swoje siły w następujących konkurencjach: siatkówka kobiet, siatkówka mężczyzn, tenis stołowy, gra w Baśkę, rzut piłeczką do celu, strzał do bramki oraz przeciąganie liny. Ta ostatnia konkurencja wywołała najwięcej emocji i dopingu. Drużyna ze Stężycy okazał się najsilniejsza, pokonując w ostatnim zmaganiu gminę Żukowo. Stężyca triumfowała również w tenisie stołowym oraz w Baśce. W konkurencji dla wójtów bezkonkurencyjny okazał się wójt Morzeszczyna.
W wyniku kumulacji punktów Gmina Stężyca zajęła II, natomiast zwycięzcą V Integracyjnego Dnia Sportu Kaszub i Kociewia został Pelplin. III miejsce zdobyła gmina Gniew, IV - gmina Morzeszczyn, V miejsce - Żukowo, a na VI miejscu uplasowała się gmina Przodkowo.

Zobacz galerię.