Uczymy się języka niemieckiego przez zabawę w teatr

W czwartek 17 marca w Zespole Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie odbył się VII Przegląd Niemieckojęzycznych Scenek Teatralnych „Uczymy się języka niemieckiego przez zabawę w teatr". Na imprezę przybyli uczniowie ze szkół całego powiatu kartuskiego. W skład komisji oceniającej weszli:
A. Keltsch - Raczka - przedstawicielka Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku
A. Brzechffa - nauczycielka języka niemieckiego w LO nr 4 w Gdyni
A. Burandt - nauczycielka języka niemieckiego w Zespole Szkół Publicznych nr
2 w Kościerzynie
K. Kiedrowska - Zagozdon - nauczycielka języka niemieckiego w ZKiW w Klukowej Hucie.
Przegląd odbył się pod patronatem Konsula Generalnego Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku p. Joachima Bleicker oraz Starosty Powiatu Karuskiego p. Janiny Kwiecień.
Podczas imprezy mieliśmy okazję zobaczyć wspaniale przygotowane scenki, gdzie uczniowie posługiwali się wyłącznie językiem niemieckim. Publiczność zaskakiwano pomysłowością wykonania dekoracji i strojów a talent aktorski został doceniony przez komisję, która wyróżniła młodych artystów również w kategorii roli pierwszo
i drugoplanowej. Nagrodzone zostały wszystkie grupy, które tego dnia stanęły na scenie. Jednak według Jury najlepszymi - zajmując I miejsca, okazali się:
W kategorii szkól podstawowych - SP im. Ks. J. Bigusa w Baninie
W kategorii szkół gimnazjalnych - Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II