Spotkanie uczniów gimnazjum ZKiW w Stężycy z Wójtem Radnymi Gminy Stężyca dotyczące samorządności

Spotkanie uczniów gimnazjum ZKiW w Stężycy  z Wójtem  Radnymi Gminy Stężyca dotyczące samorządności

Dnia 18 lutego o godz.11.00 odbyło się spotkanie , którego tematem przewodnim była działalność samorządu terytorialnego na terenie gminy Stężyca. Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Tomasz Brzoskowski, Zastępca Wójta Gminy Ireneusz Stencel, Przewodniczący Rady Gminy Stefan Literski, oraz Radni Gminy : Irena Ziomkowska, Andrzej Hinc, Tomasz Zielke, Brunon Wiedemann, Józef Kulwikowski i Mirosław Formela. Udział w spotkaniu wzięły klasy I i II gimnazjum.

Pani dyrektor przywitała zebranych , następnie wójt opowiedział,
jakie funkcje pełnią przybyli członkowie Rady Gminy. Przedstawił zakres swoich obowiązków, wyjaśnił, co to jest niezależność samorządów terytorialnych oraz w jaki sposób przebiegają wybory na wójta i do Rady Gminy.

Druga część spotkania przeznaczona była na pytania uczniów do
przybyłych gości.

Były one różnorodne , głównie dotyczyły pozyskiwania środków z Unii
Europejskiej , ochrony środowiska, podatków , oświaty , zagospodarowania przestrzennego. Pan wójt , radni chętnie odpowiadali na pytania, mimo iż niektóre z nich były bardzo dociekliwe.

Pod koniec spotkania jeden z radnych spytał, czy ktoś z uczniów chciałby w przyszłości zostać wójtem lub radnym i okazało się, że jest wielu chętnych.

Tym miłym akcentem zakończyła się "żywa" lekcja wiedzy o społeczeństwie.