Wanoga od rolnictwa do turyzmu

Od stycznia 2011 r. Kaszubski Uniwersytet Ludowy rozpoczął realizację projektu pn. „Wanoga od rolnictwa do turyzmu", współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki).
Projekt kierujemy do rolników i domowników (ubezpieczonych w KRUS), mieszkających w gminach położonych na terenie powiatu kartuskiego i kościerskiego, którzy posiadają co najwyżej wykształcenie średnie. Preferowany jest udział kobiet oraz osób, które ukończyły 45 rok życia.

W ramach projektu oferujemy BEZPŁATNIE następujące szkolenia:

1. Kurs turystyki konnej - 80 godz.;
2. Kurs instruktorski rekreacji ruchowej o specjalności jazda konna - 170 godz.;
3. Kurs „Kuchnia regionalna" - 44 godz.;
4. Kurs „Organizacja i prowadzenie aktywnych form wypoczynku" - 60 godz.;
5. Kurs „Rękodzieło pamiątkarskie" - 100 godz.

Dodatkowo:
KURS INSPIRACJI
• Rozwój osobisty i autoprezentacja - 15 godz.;
• Pierwsza pomoc - 5 godz.;
• Obsługa komputera - 30 godz.;
• Wprowadzenie do turystyki wiejskiej (prawo, marketing, rekreacja, obsługa klienta) - 50 godz.

Dla każdego uczestnika zostanie opracowany przez doradcę zawodowego Indywidualny Plan Działania (IPD), określający potrzeby szkoleniowe i doradcze. Każdy uczestnik będzie mógł skorzystać ze specjalistycznego doradztwa prawno-finansowego.

UWAGA! Jest również możliwość refundacji kosztów dojazdu do miejsca szkolenia oraz darmowa opieka nad dziećmi (do lat 6).

REKRUTACJA!
Przyjmowanie zgłoszeń rozpocznie się 17 stycznia 2011 r. i trwać będzie do 17 lutego 2011 r. Formularze zgłoszeniowe w formie elektronicznej zostaną udostępnione dnia 17 stycznia 2011r. na stronach internetowych: www.kul.org.pl, www.wanoga.kul.org.pl, www.gok.sierakowice.pl .
Zgłoszenia będą przyjmowane:
• droga pocztową - wypełniony formularz zgłoszeniowy przesłany na adres:
Kaszubski Uniwersytet Ludowy w Wieżycy, 83-315 Szymbark;
• osobiście- wypełniony formularz zgłoszeniowy dostarczony na adres:
- Kaszubski Uniwersytet Ludowy w Wieżycy, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 15.00;
- Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 - 16.30.

Więcej informacji pod numerami tel.: 58 684 38 14, 533 201 206

Koniecznie zapoznaj się z zasadami rekrutacji i uczestnictwa w projekcie!!!