Ona i On - otwarci na wiedzę, gotowi do zmian

Od 1 stycznia 2011 r. Kaszubski Uniwersytet Ludowy rozpoczął realizację projektu pn. „Ona i On - otwarci na wiedzę, gotowi do zmian" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki).
Projekt skierowany jest do pracujących osób dorosłych (z wyłączeniem osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą) mieszkających na terenie powiatu kartuskiego, które posiadają co najwyżej wykształcenie średnie. W pierwszej kolejności do projektu przyjmowane będą osoby, które ukończyły 45 rok życia oraz mieszkające na terenach gmin wiejskich. Preferowany jest udział kobiet.

W ramach projektu oferujemy BEZPŁANIE następujące szkolenia:

1. KURS PRAWA JAZDY KAT. C i C+E, dające uprawnienia do kierowania ciężarówką z przyczepą. Dodatkowo kurs kwalifikacji wstępnej dla kierowców zawodowych dla 75% uczestników.

2. KURS PRAWA JAZDY KAT. D, dające uprawienia do kierowania autobusem. Dodatkowo kurs kwalifikacji wstępnej dla kierowców zawodowych dla 75% uczestników.

3. KURS OPERATORA KOPARKO-ŁADOWARKI

Dodatkowo:
KURS INSPIRACJI:
• Zarządzanie czasem - 8 godz.
• Autoprezentacja - 10 godz.
• Zajęcia z psychologiem - 10 godz.
• Aktywne metody poszukiwania pracy - 8 godz.

COACHING - pomoc w odkryciu celów zawodowych i stworzenie strategii ich osiągnięcia dla wszystkich uczestników (4 sesje x 1,5 godz.)

PODSTAWOWY KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO (60 godz.) nabycie podstawowych umiejętności komunikowania się w j. angielskim, w tym terminy związane m.in. z transportem międzynarodowym (poziom A1-starter lub elementary).

Szkolenia odbywać się będą w pobliżu miejsca zamieszkania uczestników projektu oraz poza godzinami ich pracy!

UWAGA! Formularze zgłoszeniowe dostępne będą na stronie internetowej www.kul.org.pl oraz w biurze projektu: Kaszubski Uniwersytet Ludowy, Wieżyca 1, 83-315 Szymbark
od 17 stycznia 2011 r.

Więcej informacji pod numerami tel.: 58 684 38 14, 691 781 210