Wielkie serca mieszkańców Gminy Stężyca

17.326,00 zł taką kwotę zebrał sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Stężycy. Wielkie słowa uznania dla organizatorów, wolontariuszy oraz oczywiście ofiarodawców.

Po raz dziewiętnasty zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wszystko odbywało się w Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy i było naprawdę „gorąco" i ciekawie. Odbywały zbiórki pieniędzy, licytacje i koncerty. Wszystko rozpoczęło się o godz. 15.00 i trwało do godz. 21.00. Odbywały się: popisy taneczne, wokalne, muzyczne, „Podróż muzyczna dookoła świata" z nagrodami, mini lista przebojów, pokazy karate, licytacja, zabawy dla dzieci, Teatr „Poza Sztuką", karaoke, kawiarenka, koło fortuny, punkt medyczny. Dużym powodzeniem cieszył się koncert Barbary Karlik, która wykonała utwory z repertuaru muzyki dawnej, tradycyjnej i współczesnej.

Na scenie wylicytować można było między innymi pióro wójta Tomasza Brzoskowskiego, którym podpisano wiele ważnych dokumentów dla gminy.