XVIII edycja gminnego koncertu kolęd w Stężycy

W przepięknym barokowym wnętrzu kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Stężycy odbył się gminny przegląd kolęd. W uroczystości wzięło udział aż 13 zespołów, od przedszkolaków do zespołu o oryginalnej nazwie 50+.
Chór Wicherki zaprezentował 2 utwory: ,,Biją dzwony" oraz ,,Pastuszkowie w polu spele" w wykonaniu duetu mieszanego Szymona Szycy i Natalii Macholl, akompaniowali im nasi absolwenci Piotr Mejer-akordeon oraz Klaudia Kulwikowska-klarnet. Prezentację muzyczną przygotowała pani Magda Byczkowska.
Wystąpiły również zespoły: Orkiestra „Stężyca, Stężycka Kapela Domu Pomocy Społecznej, przedszkole Bajka - „Pszczółki", chór ZKiW w Szymbarku, „Promyki" ZKiW w Stężycy, Wolontariat 50+, Zespół Młodzieżowy z ZKiW w Klukowej Hucie, chór z ZKiW w Stężycy, Klub Wolontariatu Stężyca, Chór św. Grzegorza, Zespół Wokalno - Instrumentalny ZKiW w Gołubiu oraz Orkiestra „Begama"
Piękne głosy, ciekawe aranżacje muzyczne, recytacja pisma świętego, wystrój świątyni wszystko to tworzyło niepowtarzalny, świąteczny nastrój.