Opłatkowe spotkanie oddziału ZKP w Stężycy

W czwartek 06.01. br obyło się opłatkowe spotkanie oddziału ZKP w Stężycy. Przed spotkaniem odprawiona została msza święta z elementami liturgii kaszubskiej przygotowanymi przez członków Zespołu Pieśni i Tańca „Niezabódczi" pod opieką pani Jolanty Treder- Michalskiej i Aldony Mańskiej, mszę celebrował ks. Jacek Sosnowski. Po mszy udano się do świetlicy zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy na poczęstunek i wspólne kolędowanie. W spotkaniu uczestniczyli liczni zaproszeni goście: ksiądz proboszcz Bogdan Lipski, Wójt Gminy Tomasz Brzoskowski, wicewójt Ireneusz Stencel, oraz radni sejmiku województwa, powiatu i gminy, prezes SPH „Mestwin" pan Andrzej Mierosławski a także delegacje sąsiednich oddziałów ZKP, stowarzyszenia Kobiet Zgorzałego i Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej oraz OSP w Zgorzałym.