Spotkanie opłatkowe w Ministerstwie Rolnictwa z udziałem Kaszubów

Co roku w Warszawie w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbywa się spotkanie opłatkowe, tym razem z udziałem grupy Kaszubów. 20 grudnia 2010 roku spotkaniu przewodniczył Biskup Jan Styrna krajowy duszpasterz rolników. Życzenia wszystkim pracownikom ministerstwa składał Marek Sawicki - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Potrawy regionalne kaszubskie przygotowały: Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego oraz Koło Gospodyń z Gminy Puck. Kaszubi wystąpili w strojach kaszubskich nie zabrakło też innych elementów kultury kaszubskiej: muzyki, śpiewu i tabaki.
Potrawy kulinarne cieszyły się dużym powodzeniem i chociaż panie sporo napiekły „kaszubskich kuchów" to wszystko zostało ze smakiem skonsumowane.
Udział w spotkaniu opłatkowym przedstawicieli naszego powiatu był doskonałą promocją regionu Kaszub i powiatu kartuskiego w Warszawie. Jak mówią przez żołądek do serca. Na pewno niejednemu ministrowi, dyrektorowi czy zwykłemu pracownikowi pojęcie Kaszub wyzwoli pozytywne skojarzenia i bardziej przypomni Smak Kaszub.
Taki wyjazd przedstawicieli powiatu kartuskiego i puckiego był doskonałą promocją Kaszub w Warszawie. Kaszuby to nie tylko kultura materialna (zabytki, stroje itp.) czy kultura duchowa (muzyka, poezja i śpiew), ale też produkty żywnościowe; tradycyjne i regionalne, które są smaczne i zdrowe i coraz bardziej popularne poza Kaszubami.