Podpisano umowę na budowę placów zabaw i boiska

Wójt Gminy Stężyca 29 listopada w Filharmonii Bałtyckiej podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn. "Aktywizacja i integracja mieszkańców Gminy Stężyca poprzez budowę placów zabaw oraz boiska w miejscowościach Stężyca. Klukowa Huta, Kamienica Szlachecka i Borucino" w ramach działania 313,322,323 Odnowa i rozwój wsi Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 . Całkowita wartość inwestycji wynosi 458.041,14 zł, koszty kwalifikowalne wynoszą 375.443,56 zł, zaś wkład własny Gminy to 270.320,14 zł. Gmina Stężyca wnioskowała o dofinanowanie w wysokości 187.721,00 zł, co stanowi 50% wartości projektu. Tytułowa inwestycja sfinalizowana zostanie w 2011 roku. Celem realizacji niniejszego projektu jest poprawa jakości życia mieszkańców z terenów wiejskich oraz stworzenie warunków dla zaspokojenia potrzeb lokalnej społeczności w zakresie rekreacji i sportu poprzez budowę trzech placów zabaw w miejscowościach Stężyca, Klukowa Huta i Kamienica Szlachecka oraz boiska do piłki nożnej w miejscowości Borucino, co wpłynie na aktywizację i integrację mieszkańców wiejskiej Gminy Stężyca, a dodatkowo zapewni poprawę dostępu do lokalnej infrastruktury.