KGW Klukowa Huta na Powiatowym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich

VIII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich odbył się w tym roku w dniu 03 marca 2018 r. w Chmielnie. Gmina Stężyca była reprezentowana przez Panie z KGW Klukowa Huta, a łącznie w rywalizacji uczestniczyło osiem kół z terenu całego powiatu. Gospodynie zmagały się w pięciu konkurencjach: kulinarnej – wykonując mazurka i zdobiąc pisanki na stół wielkanocny, modowej – prezentując się w kreacji deszczowej do wybranego podkładu muzycznego, wokalnej – aranżując piosenkę wraz z inscenizacją pod tytułem „Mega babki to my”, tanecznej- przedstawiając dowolny taniec oraz edukacyjnej – obrazującej „Naszych braci mniejszych”. Pomysłowość uczestniczek turnieju z roku na rok stawia ten turniej na coraz to wyższym poziomie, pomimo to naszym Paniom z KGW Klukowa Huta udało się wywalczyć pierwsze miejsce w konkurencji tanecznej.

Wyniki VIII Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Kartuskiego:

Nagroda Grand Prix Turnieju: KGW Chwaszczyno

W konkurencji: tanecznej:
I miejsce KGW Klukowa Huta

W konkurencji: dekoracja wielkanocna "Pisanki oraz mazurek":
I miejsce ex aequo - KGW Kamienica Królewska oraz KGW Węsiory

W konkurencji: prezentacja edukacyjna "Nasi bracia mniejsi":
I miejsce ex aequo KGW Kolonia i KGW Sławki

W konkurencji: prezentacja modowa "Deszczowa kreacja":
I miejsce - KGW "Hopowianki"

W konkurencji: prezentacja wokalna - piosenka kabaretowa z inscenizacją "Warto było" i "Mega babki to my"
I miejsce - KGW "Ekobabki" z Chmielna